Powrót do listy zbiorów
Wartość naukowa i stan opracowania zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej
Autor:  Rafał Kościański, Rafał Leśkiewicz (red.)
Tytuł:  Wartość naukowa i stan opracowania zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej
Adres wyd.:  Poznań - Warszawa: Instytut Pamieci Narodowej; 2010
Sygn.:  4986

Opis:  205 s., 25 cm., ilustr. kolor
ISBN: 978-83-928761-9-9

Ze wstępu: "Archiwa mają do spełnienia istotną rolę. Są przede wszystkim "składnicą pamięci narodowej". Służą budowaniu świadomości historycznej, pełnią ważna rolę w kształtowaniu postaw patriotycznych i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego".

Priorytetem w działaniach archiwum jest jakość i ilość informacji udostępnionych użytkownikom. Od jakości i ilości opracowanych
i zaprezentowanych danych zależy bowiem, czy osoba korzystająca z archiwum szybko odnajdzie poszukiwane przez siebie informacje.
Archiwiści pracujący w Instytucie Pamięci Narodowej dyskutowali wspólnie na konferencji szkoleniowej o szeroko rozumianej informacji naukowej i wykorzystaniu jej dorobku w statutowych pracach IPN.
W publikacji zostały przedstawione wyniki prac archiwistów
w zakresie informacji naukowej i archiwalnej. Książka zawiera teksty mające charakter ogólny - koncentrujące się na omówieniu wszystkich pomocy ewidencyjno-archiwalnych, jak również referaty szczegółowe omawiające np. źródła do badania poszczególnych tematów z zakresu funkcjonowania komunistycznych organów bezpieczeństwa państwa.

Hasła: Instytut Pamięci Narodowej, archiwaZaloguj

Strona stworzona przez Sirocco
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group